Skandinávský design

Skandinávský styl uvítají především minimalisté a milovníci přírody. Vesměs se točí kolem světlých barev a přírodních doplňků nebo nábytku v přírodních odstínech. Na křiklavé a pestré barvy rovnou zapomeňte, i když… 

Skandinávie je známá chladným a drsným podnebím, dlouhou zimou a tmou. A proto je zcela pochopitelné, že krom studených palet na nás zároveň dýchne i útulno v podobě doplňků, které reflektují právě přírodu.
Pravidel, jak stylizovat byt či dům po vzoru drsné Skandinávie je pár a jsou zcela jednoduchá.

Skandinávský design

1. Pravidlo – Přírodní elementy
Jak je už zmiňováno výše, tento styl pracuje s přírodními prvky, a proto kombinujte dřevo, kov, kůži nebo přírodní textilie. Tyto elementy totiž jen znázorňují a podtrhují soužití člověka s přírodou.

2. Pravidlo – Barevná paleta
Skandinávský styl pracuje s přírodními odstíny, zdi jsou převážně v bílých barvách až šedých odstínech. Tato paleta dokazuje vzdušnost a chladnost tohoto kontinentu, která je přenesená do interéru.

3. Pravidlo – Absence záclon
Tento styl vyžaduje absenci záclon. A nebo přinejmenším jejich minimální využití. Vysvětlení je snadné – jde přeci o přirozenost a vzdušnost!

4. Pravidlo – Doplňky
Jelikož severský design pracuje převážně v minimalistickém stylu doplněném o přírodní elementy, nepotrpí si na přeplácanost v podobě velkého množství bytových doplňků. Ke zútulnění interiéru nám mohou naopak posloužit různé deky nebo polštářky na pohovku, které, díky kterým bydlení bude hned o něco útulnější. 

V tomto stylu se dbá zejména na praktičnost. Doplňky by měly být v souladu se dřevem nebo jiným přírodním elementem, které se ve vašem bytě či domě zrovna nachází. Nemusíte se ani bát spolu kombinovat staré a nové. Moderní nábytek můžete doplnit o starší vintage doplňky, které spolu nakonec vytvoří harmonii, která je nezbytná.
Jelikož ve Skandinávii panují dlouhé a chladné noci, nesmí ve vašem hnízdečku chybět ani svícny nebo sušené květiny. Tyto elementy dodají vašemu domovu ten pravý, hřejivý pocit domova.

Obývací pokoj Skandinávie

Pokud vás tato země, která se zdá být na první pohled drsná, láká a chcete si část jí přenést domů, stačí dodržet těchto pár pravidel. A pokud nevíte, kde doplňky nebo nábytek ve skandinávském duchu sehnat, neváhejte se porozhlédnout v eshopu scandishop.cz, který krom Ikey nabízí daleko pestřejší výběr doplňků a nábytku.