Chybí vám vitamíny? Jak to můžete poznat a jak si potřebné vitamíny zajistit?

Každý člověk by měl jíst vyváženě a díky tomu tělo získává potřebné látky a vitamíny, které tělo posilují. Co když vám ale vitamíny chybí? Jak je doplnit? 

Chybí vám vitamíny? Jak to můžete poznat a jak si potřebné vitamíny zajistit? 

V rámci zdravého životního stylu a dobré kondice bychom měli jíst v podstatě všechno, strava by měla být vyvážená a co nejvíce pestrá, samozřejmě je důležitý i pohyb. Když tělu nic nechybí, člověk jen tak snadno neonemocní, to je jednoduché. V době, kdy si s námi počasí pohrává a v době, kdy je ráno chladno, často prší a podzim se hlásí o slovo, onemocníme velmi lehce. Právě tak se dá poznat, jak na tom jsme nejen s imunitou, ale i s příjmem vitamínů. Je vám často špatně, pociťujete, že s vámi není něco v pořádku? Pak byste měli doplnit vitamíny. 

zdravá zelenina

Proč jsme pořád nemocní? 

Také si občas říkáte, jak je možné, že lidé kolem vás jsou pořád fit a vy smrkáte a kašlete snad celý podzim? Možná, že si všímáte, že jste častěji nemocní, bolí vás tělo, klouby, jste nemocní. A čím to je? Určitě můžete zajít k lékaři, ten díky krevním testům může velmi rychle přijít na to, co vám chybí, ale obejdete se dost možná i bez lékařů. S naším tělem totiž není něco v pořádku zejména tehdy, pokud nám chybí vitamíny či minerální látky. Pak právě to, že je člověk často nemocný, poukazuje na to, že tělo potřebuje více péče a kvalitnější stravu. 

I když se možná snažíte jíst zdravě, stresujete se nebo málo spíte, tohle všechno se odráží na zdravotním stavu, to je třeba si uvědomit a myslet na to. Musíte s tím něco udělat, chce to tedy začít pravidelněji jíst, více se hýbat nebo se málo stresovat. Ale určitě doplňte vitamíny. 

červené jablko

Co jíst a čemu se vyhnout? 

Pokud chcete tělu udělat dobře a zlepšit si kondici i imunitu, je třeba dbát na pestrou stravu, která by měla být různorodá, ale určitě byste se měli obejít bez smažených pokrmů nebo polotovarů. Raději si vařte doma a zkuste živiny získávat z kvalitních surovin. Určitě je ale možné sáhnout i po doplňcích stravy z lékárny, ty totiž pomohou konkrétní vitamíny doplnit rychle. Navíc můžete užívat i takové doplňky, které obsahují vícero vitamínů najednou. 

Podzim a zima představují pro náš organismus zátěž. Připravte se na to a nemoci nedejte žádnou šanci.