Doplňování vhodných tekutin

Doplňování vhodných tekutin do organismu je pro naše zdraví nepostradatelné. Vhodné tekutiny pomáhají pročistit tělo, dodají tekutinu vodu a zároveň se díky tomu tělo může čistit a zbavovat se nečistot, usazených a škodlivých látek. Pitný režim je tedy velmi důležitý a je třeba ho dodržovat.

hrneček na pití

Normální člověk by měl denně vypít kolem 2 až 3 litrů tekutin denně. Děti to mají kolem 1,5 až 2 litrů. Také záleží na denních činnostech. Při sportu je třeba vypít tekutin o to více, protože se tělo potí. Také po pobytu v sauně je třeba doplnit tekutiny. Také při střevních potížích a hlavně při velkém zvracení je následně potřeba dostat do organismu ztracené tekutiny aby nedošlo k dehydrataci. Na to je třeba si dávat pozor i hlavně u dětí. V takových případech je velmi vhodný černý čaj.

Je třeba myslet na to, že abychom dodrželi pitný režim a dokázali každý den vypít potřebné množství tekutin, tak je vhodné mít pití často k dispozici. Nosit si například skleněné láhve u sebe, mít sklenici s vodou neustále nalitou v hrnečku. Mít doma konvici s udělaným čajem či sirupem. Také děti by měly mít neustále možnost se přijít napít. Pití by mělo být vidět a měl by k němu být snadný přístup.

bylinkové čaje

Je třeba ovšem myslet i na to, jaké tekutiny do sebe dostáváme. Některé, jako například káva, organismus ještě odvodňují. Proto je potřeba doplnit vodu ještě o něco více. Také je třeba se vyvarovat velké konzumaci sycených nápojů a uměle slazených. Při nich se do těla dostávají další chemické látky a zbytečně tělo přijímá velké množství cukru. Proto je dobré pro doplňování tekutin zvolit spíše přírodní a bio sirupy jako například černý bez sirup či další sirupy vyráběné z bylinek a ovoce. Jsou buď bez přidaného cukru, a pokud mají cukr přidaný, tak pouze ten třtinový. Bio sirupy jsou skvělé také v tom, že doplní nejenom tekutiny, ale dodají tělu i potřebné látky, které dané rostliny a plody obsahují.