Zákeřný vodní predátor

Lidé, kteří vidí kosatku většinou žasnou nad nádherným zvířetem. Víte ale o ní všechno?

Řadíme jí do čeledi delfínovitých. Je černě zbarvená na hřbetě a má bílé břicho a skvrny. Na prvním pohled je velice krásná, ale je to nemilosrdný zabiják. Kosatka zabíjí vše, co jí přijde do cesty, a to včetně ryb, želv, ale také žraloků. Řadíme ji v oceánu mezi největší predátory. Několik případů bylo dokonce i napadení personálu v mořských akváriích, kdy si například kosatka stáhla pod vodu člověka a lehla si na něj. Poté jen čekala, až zemře. Kosatky cíleně útočí, jsou to velmi inteligentní zvířata, která si umí promyslet svůj plán. Nemusíte jí ničím naštvat, mají tuto dravost silně zakořeněnou v sobě.

jedna kosatka

Často si lidé pletou kosatku dravou a kosatku černou, avšak jde o úplné jiné druhy. Kosatka černá je spíše neznámá než známá. Její barva je tmavě šedá až černá po celém svém těle. Není to žádný velký predátor jako kosatka dravá, žije z ryb a hlavonožců, které si uloví. Je to velmi sociálně založené zvíře, a tak žije ve velkých skupinách.

kosatka dravá

Vrátíme se zpátky k největšímu predátorovi v oceánu. Toto zvíře dorůstá až do délky 9 metrů a váží několik tun. Pokud jste ji viděli reálně, víte o jak ohromné zvíře se jedná. Představte si jaké to asi musí být, pokud vás taková kosatka zalehne. Ve zmíněných tragédiích, kdy si kosatka přidržela oběť na dnu pod svojí vahou a čekala na smrt člověka musí být strašná. Užívá si lov a smrt, a proto nikdy tyto jedince nezalehla svojí vahou, ale jen je přidržovala na dně. Svým způsobem se může říct, že toto zvíře je velmi zákeřné a někdo může říci, že i zlé.

Co se týká jejich sociální vazeb, nelze identifikovat, jak přesně to mají. Pozorované kosatky se totiž vždy pohybovali a žili jinak než kosatky jiné. Takže v tomto směru se stále tápe a přisuzujeme jim složité sociální vazby. Jediné, čím si můžeme být jistí je jejich mateřská část.