Dieta, která může fungovat

Touha po dokonalém vzhledu už dohnala celou řadu lidí, hlavně tedy žen, k různým extrémním praktikám jako jsou zvracení po jídle, nepřijímání potravy nebo extrémnímu množství plastických operací. Ani jedna varianta nepředstavuje řešení, alespoň ne, pokud si chce člověk uchovat své zdraví na odpovídající úrovni. Držet různé diety také nemusí být zrovna vhodné, hlavně kvůli omezení příjmu různých druhů živin, které lidské tělo ke svému normálnímu chodu rozhodně potřebuje. Není však dieta jako dieta. Například proteinový dieta může za jistých podmínek být funkční.


mrkev

Žádné cukry

 

Proteinová dieta funguje na jednoduchém principu. Člověk konzumuje pouze bílkoviny, ale už žádné nebo jen minimum cukrů. Pro tělo jsou cukry stejně důležité jako je pro motor stěžejní benzín. Motor ale bez benzínu fungovat dlouhodobě nedokáže, zatímco tělo se s tím dokáže vypořádat během poměrně krátké chvíle, a to zhruba tří až pěti dnů. Od této chvíle, pokud člověk konzumuje maximálně 50 gramů sacharidů denně, si tělo najde jinou látku, kterou bude využívat jako své palivo, a sice tuky, kterých se tak všichni toužíme zbavit.

rajčat

Rychlý efekt

 

Takovýmto způsobem je možné zbavit se tukových polštářku opravdu velice rychle. Pokud se k tomu ještě přidá pravidelné cvičení, nejlépe pak kardio, rychlost úbytku váhy bude skutečně působivá. Vzhledem k tomu, že člověk při této dietě konzumuje primárně proteiny, nemusí se obávat, že by hmotnost klesala na úkor svalů. Proteinová dieta není určená pouze pro úzkou skupinu obyvatel, ale prakticky pro každého. Je vhodná jak pro děti, tak i pro lidi dříve narozené. Běžně ji používají nejen ženy, ale také i celá řada mužů, kterým také není jedno jak vypadají. Součástí diety by měl být také pitný režim, který by měl být co nejpravidelnější. Ideální je pít hlavně vodu. Nemusí se jednat o balenou, klidně může pocházet i z kohoutku.