I v dubnu a v květnu můžete prožít fantastickou dovolenou

Duben rozhodně nepatří k měsícům v roce, kdy si lidé masově vybírají dovolenou a putují k moři nebo do hor. Přesto existují tipy, kam se vydat v této době, a zároveň úžasně relaxovat. Jednou z nejznámějších destinací jsou v tomto ohledu Kanárské ostrovy, ale nemusíte se vydávat tak daleko, příjemný pobyt prožijete touto dobou i v Maďarsku.

řeka v Budapešti

Země zaslíbená turistickému ruchu po celý rok

Po sametové revoluci se většina obyvatel Československa orientovala na cestování do zemí západní Evropy. Lidé nejčastěji mířili do Německa, Švýcarska, Francie, Holandska a Rakouska. Maďarsko zůstalo stát opodál a na svůj comeback teprve muselo trpělivě vyčkávat.
pole slunečnic

Uplynulo čtvrt století a situace se změnila. Dnes sem míří čím dál více zájemců o pohodovou dovolenou, a to nejen u Balatonu, ale především v termálních lázních. Můžete se sem vypravit v kteroukoli roční dobu, nejlépe však mimo letní sezónu. Ideální je přelom dubna a května.

Nejvíce termálních lokalit je soustředěno v blízkosti bývalého Československo – maďarského pohraničí. Jednou z nejznámějších je Miskolc – Tapolca. Samotné město je sice třetí nejlidnatější zónou v zemi, ale tamní lázeňský komplex je propojen s jeskynním labyrintem a posazen do malebné parkové zóny, mimo městský ruch. Počátky lázeňství se tu datují do počátku dvacátých let minulého století, oslaví tedy brzy sté výročí svého vzniku.
voda v jeskyni

V současné době mají lázeňští hosté k dispozici velký plavecký bazén vyhřívaný termálními prameny. Koupání je tedy nesmírně příjemné. Část komplexu zasahuje do přírodních jeskyní, voda zde sahá dospělému člověku zhruba po pás, celá scenérie je osvětlena a doplněna působivou architekturou s prvky klasicismu, empíru a secese. Všechny vnější i venkovní bazény jsou koncipovány s velkou tvarovou rozmanitostí, některé jsou kryté zajímavými stavbami ve tvaru parabolických křivek, oválných altánů, propojených soustavou dlážděných chodníčků a lávek uprostřed parkové zeleně. Tato lokalita je také mnoha lidmi považována za jednu z nejkrásnějších lázeňských oblastí na světě.