Online kurzy z pohodlí domova


Je to opravdu tak, že za několik let mohou být semináře minulostí, protože lidé našli lepší, levnější a hlavně pohodlnější způsob jak nahradit semináře. Jedná se o takzvané „online kurzy“ nebo „webináře“, jaký je mezi těmi to dvěma pojmy rozdíl si povíme dále.


 


 psaní do bloku


Online kurz je videozáznam, který byl už natočen a je možné si ho opakovaně přehrát. Kdež to webinář je přímo živé vysílání, kdy daného lektora vidíte na své obrazovce a když vám není něco jasné můžete se ho na danou věc zeptat, což online kurz neposkytuje. Z většiny webinářů se pořizují videozáznamy pro zopakování informací, protože takové velké množství nových informací málokdo pobere hned napoprvé.


 


Témata kurzů


 


Nejčastěji se lidé zdokonalují v jazycích, protože čím dál více Čechů studuje a pracuje v zahraničí. Řeči, které velice často studují prostřednictvím online kurzů jsou angličtina, němčina a francouzština. Dalšími oblíbenými tématy těch to kurzů jsou: podnikaní- start, průběh, získání zákazníka cílená reklama na ně, dále osobní rozvoj- tah na branku, komunikace, pozitivní myšlení, emoce pod kontrolou a spousta dalšího.


 laptop a káva


Ceny kurzů


Některé online kurzy jsou zdarma, avšak takové kurzy vám nic nového nepovědí, protože jsou jen ukázkou toho, jak se lze pohodlně z domu učit novým věcem za, které si však musíme připlatit. Cenově se pohybují od několika sto korun až po tisíce, záleží na tom na jaké téma je daný kurz, čím delší a obsáhlejší, tím samozřejmě také dražší. Celkovou výhodou je, že nemusíte nikam daleko jezdit, ušetříte nemalé peníze za cestu a časová úspora, kterou můžete věnovat svým nejbližším. Obecně jsou více vyhledávanými online kurzy, protože se dají zpětně přehrát a u některých lze ještě dodatečně pokládat lektorům otázky na dané téma. Webinář umožňuje položení dotazu živě a odpověď obdržíte obratem. Je jen tedy na vás, který z kurzů vám vyhovuje více.