Jak zásobovat lékárnu

Zásobování čehokoli je velmi důležité. Je to část logistiky, bez které by naše ekonomika vůbec nefungovala. Zásobování může mít mnoho podob a všechno musí být perfektně zdokumentované, aby nedošlo k nějakému omylu. Kolikrát se stává, že někdo nezapíše přijaté zboží řádně a je z toho malér. Jsou totiž některé věci, které jsou důležité nebo se dají lehce zneužít.

V lékárně jsou i zdravotní pomůcky

To je pak dlouhá cesta, jak najít viníka, který svou práci zanedbal a taky dá práci najít to zboží nebo věc, která se ztratila. Někdy samozřejmě může jít o omyl, ale jsou i případy, kdy se zboží ztratí záměrně. Většinou se jedná o léky a další léčiva. A to z toho důvodu, že je z nich poté lehce dostupný materiál na drogy, které jsou samozřejmě zakázané. Proto registrace léčiv je důkladně prověřena a jejich zásobování lékáren je velmi důležité a je několikrát kontrolováno. Vždy všechno musí sedět. Tolik, kolik zboží ve skaldu naskladnili, tak musí souhlasit s tím zbožím, které se vynaloží do dalšího přijímacího skladu. Někdy zásobování trvá dlouho, než se vše řádně udělá a zaregistruje. Každá zásilka pak musí být řádně podepsána a vydán patřičný dokument o převzetí.

Zásobování není úplně jednduché

Jednou se mi stala nepříjemná situace. Viděla jsem na vlastní oči, jak se z poškozené dodávky otevřely zadní dveře a z nich vypadlo hodně zdravotnického materiálu. jednalo se o obvazy, náplastí a další zdravotnické pomůcky. Řidič zastavil a byl z toho zklamaná a já jsme se rozhodla, že musí tím pomůžu. Bohužel to ale byla jeho vina. Špatně zavřel dveře a ty se v zatáčce otevřely. Proto je důležité všechno zkontrolovat, než se vyjede na cestu. Jsou i další případy, kdy třeba řidič jel moc rychle a s nákladem ani nedorazil namísto. Taky je případ, kdy se zásobovací auto až moc přeplnilo, že zboží uvnitř bylo poškozené, a tudíž nebylo ani přebráno příjemcem.