Plazivá palma

Serenoa plazivá. Když jsem slyšela poprvé tento název, tak jsem si vůbec nedokázala nic extra představit. Myslela jsem, že se jedná o nějakou plazivou rostlinu nebo dokonce nějakého plaza, přímo hada. Ovšem nebyla to pravda a já se mýlila. Když jsem i o serenoe hledala nějaké informace, tak jsem zjistila, že se jedná o velmi krásnou plamu. Je to větší plazivá palma a já se musím přiznat, že jsem do té doby o plazivé palmě netušila. Myslela jsem si, že většina palem je velkých, vzrostlých a mohutných. Nicméně toto byl příjemná změna a já se chtěla o této plazivé palmě dozvědět nějaké informace.

Potravinové doplňky mají různé formy

Serenoa plazivá má krásné listy a vyskytuje se v jihovýchodní Americe, kde je její domovina. A daří se jí nejlépe na Floridě, kde vytváří krásné souběžné a husté porosty. Ihned jsme si ji přestavovala doma, jak mi zkrášluje obývák nebo zahradu. Ta představa se mi moc líbila, ale záhy jsme zjistila, že u nás by venku nejspíše zmrzla. I když jsem někde četla, že přezimovat u náš v České republice mohou. Já to teda nezkoušela, mě zmrznou venku všechny kytky, takže na plazivou palmu bych teda netroufla. Navíc tato plama opravdu krásně roste a díky tomu se na ní přiživují různé druhy ptáčků a hmyzu. Celkově plama nejde ani přehlédnout a v botanických zahradách patří k těm nejkrásnějším.

Přiroda je krásná

Nicméně jsem zjistila, že má i skvělé léčebné účinky. A to překvapí zejména muže. Serenoa plazivá má skvělý vliv na mužskou potenci a vitalitu. Proto je často přidávána do podpůrných potravinových doplňků pro muže. Můžete se podívat na náš web, kde najdete všechny potřebné informace a nejspíš tam pány i něco zaujme. Nemusíte se bát, že byste si vypěstovali na této palmě nějakou závislost. To ne. Navíc její konzumací si zlepšíte i fyzickou kondičku a budete více fit. Víte, ona sama příroda ví, co dělá a proč kdejakou květinu nebo strom stvořila. Vždy má vše svůj důvod.