Jak zatočit s nadměrnou váhou?

Vážit příliš mnoho kilogramů není většinou dobrou zprávou, protože není-li člověk obdařen velkými svaly, pravděpodobně má tuto váhu z nezdravého životní stylu. Jednoduše řečeno, je tlustý. Nadměrná váha, případně dokonce obezita, jsou způsobeny dvěma věcmi – nedostatkem pohybu a špatnými stravovacími návyky. Kvůli tomu trpí miliony lidí denně. S nadměrným množství tuku v těle totiž souvisí i rozvoj rozličných nemocí, z nichž takřka všechny jsou chronické. Dobrou zprávou je, že se dají jejich negativní projevy zmírnit, případně zcela potlačit. Je však potřeba zhubnout na vhodnou váhu.

Zdravý dezert

Nadměrní lidé by se měli pravidelně vážit, zvláště, když zrovna hubnou. Zároveň by si měli minimálně jednou měsíčně provést výpočet BMI. To je mnohem přesnější a daleko lépe vypovídající o aktuálním stavu jedince než jeho hmotnost. Výpočet se dá provést docela jednoduše, a sice za pomocí BMI kalkulačky Bmikalkulacka.cz.

Hubnutí není rozhodně žádná slast. Zvyknout si na nový jídelníček může trvat docela dlouho a během tohoto období člověk často zažívá velice nepříjemné pocity. Když se však zvolí to správné dietní opatření, výsledek obvykle stojí za to úskalí. Jedním z nejlepších způsobů hubnutí je i keto dieta, díky které hubnou miliony tlouštíků po celém světě. Jedná se o docela jednoduchý princip, kdy je potřeba vynechat ze svého jídelníčku tuky, respektive cukry. Vše ostatní je dovoleno. Není to sice pro každého, ale relativně zdraví jedinci takto ubírat na váze klidně mohou. Chce to však konzultaci u lékaře.

Zdravý chleba

Sportování

Hodně k ubírání na váze může pomoci i sportování. Nesmí se však jednat o aktivity prováděné jednou za čas, ale v pravidelných intervalech. Samozřejmě, že nejlepší je sportovat každý den. Není to zas tak složité. Přes pracovní týden mohou lidé jezdit do práce místo pomocí MHD na kole. Také je dobré nejezdit výtahem, případně chodit kam to jen jde pěšky. I takové na první pohled drobnosti mohou pomoci ve shazování přebytečných kilogramů.