Kabelka, nebo batoh?

S batohy do města se takzvaně roztrhl pytel. Na trhu se objevuje spousta variant! Zapomeňte na aktovky a na batohy, s kterými jste chodila za vašeho mládí na výlet. V kurzu jsou elegantní a formální batohy, se stylovým zapínáním, nepřeberné množství barev i materiálů.
kožené tašky

Barva

Zvolte takovou barvu batohu, která se vám bude hodit k nejvíce věcem, které obsahuje váš šatník. Máte převážně červené šaty? Pak asi nebude správnou volbou modrý nebo zelený batoh! Platí zde stejné pravidlo jako u kabelek. To znamená, že nejlepší volbou jsou neutrální barvy – černá, bílá, šedá a hnědá. Ty můžete kombinovat. Pořizujete-li si batoh v zimě, vezměte v potaz i barvu vašeho kabátu.
kabelka se vzory

Materiál

Materiál batohu vybírejte podle toho, co v něm hodláte nosit. Potřebujete-li batoh na přenášení notebooku, je vhodné pořídit batoh z materiálů, které nepromoknou. Existuje celá řada batohů z kůže a koženky. Kožené se samozřejmě pohybují ve vyšší cenové relaci, za to vydrží více a déle. Dávejte si pozor, z jakého materiálu jsou vyrobené popruhy!

Velikost

Pořizujete si velké kabelky, aby se vám do nich vešel oběd, lahev s pitím, kosmetický taštička, důležité dokumenty, peněženka a další nezbytnost? Velké batohy se vám budou hledat ještě lépe. Nezavrhujte ty, které mají v popisu práce nosit notebook. Nemusí tomu být přesně tak, jak zamýšlel výrobce. Do kapsy na notebook můžete umístit dokumenty, sešity a desky. Nemusíte se tak bát, že se vám poničí nebo zmačkají.
černá kožená

Elegantní versus sportovní

Již v úvodu jsme zmínili, ať zapomenete na batohy, s kterými jste chodila na výlet nebo na cvičení. Neberte to ovšem doslova. Jste-li akční a sportovní typ, poohlédněte se i po nových a modernějších modelech sportovních batohů. Nové funkční materiály, ze kterých jsou batohy vyráběny, vám přinesou komfort jak při vysokohorských túrách, tak při cestě domů ze spinningu.
Určitě ale zapomeňte na kombinaci sportovního batohu, letních šatů a balerín. Tato kombinace není vhodná a popravdě ani slušivá. Poohlédněte se po formálnějším batohu, který můžete vzít jak do města, tak na výlet.

Batohy pro všechny generace

Zapomeňte na to, že už si batoh nemůžete dovolit. V žádném případě není nošení elegantních batohů výsadou mladých. Samozřejmě se řiďte zdravým rozumem a vybírejte batoh takového tvaru, barvy a rozměrů, které se k vám hodí.