Kam postavit přístřešek na auto


Když oslovíte firmu, která instaluje přístřešky na auto, měli byste mít jasno o některých základních momentech, případně se s nimi můžete poradit přímo se zástupcem firmy. Co máme na mysli?

Světová strana – v první řadě byste měli mít jasno v tom, kde bude přístřešek stát. Rádi bychom vám připomněli, že pokud se rozhodnete s výstavbou na severozápadní straně objektu, může odtud přicházet mnoho dešťových srážek, sněžení a silný vítr, a bude vám to zbytečně komplikovat život. Buďte raději prozíraví a postavte konstrukci spíše na opačné straně, v ideálním případě na východě či jihovýchodě. Odtud vane nejméně větrů a bývá to nejčastěji ta část parcely, která je nejvíce chráněna před povětrnostními vlivy.

auto v přírodě

Přístup z domu – měli byste se také rozhodnout, zda přístřešek přistavět přímo k domu, anebo jej umístit např. samostatně, o kus dál. Přístřešky u domu se staví snáze, protože je možné využít domovního zdiva. Měli byste také mít alespoň zevrubnou představu o tvaru konstrukce, aby odpovídal i vašemu estetickému cítění. Neměla by to zkrátka být stavba ve stylu „pěsti na oko“.

Rozměry přístřešku – některé mohou být minimalistické a sloužit výhradně pro ukrytí jednoho vozidla nebo více vozidel vedle sebe či za sebou, jiné mohou být širší, delší a dokonce i vyšší, a mohou být uvnitř umístěné některé předměty, např. zahradní nábytek, část domácí dílny, sezonní sportovní potřeby (lyže, skateboard, in-line brusle) atd.

auto v trávě

Zástěny a okrasné dřeviny – dřevěné přístřešky lze osadit i různými dřevěnými stylovými zástěnami a v jejich blízkosti je možné vysazovat živé ploty a okrasné květiny a dřeviny. Toto řešení se ukazuje jako zajímavý prvek, který krásně zapadne do okolního terénu, a mnohdy lépe, než zděná garáž.

Barva lazury – v souvislosti s estetikou lze konzultovat se stavební firmou i barvu dřevěné lazury, aby se hodila k vašemu typu objektu a mohla jej vhodně doplnit.