Vrátí se pandemie covidu?

Pandemie covidu nikoho moc nebavila, protože se plno věcí zakázalo a lidé se museli držet pravidel, která je očividně tolik nebavila, protože je hodně lidí porušovalo a vlastně je ani někteří nedodržovali. Není se čemu divit, nebylo jednoduché je dodržovat, navíc nebylo tolik dobré na psychiku je dodržovat, protože to vydržet mohl opravdu jen silný člověk, který má vše v hlavě uspořádáno a vydrží tlak ze všech stran. Tlak totiž nebyl ze strany covidu, neboli tím, že vůbec covid byl, byl ale i ze strany médií, kde bylo možné každý den o covidu něco poslouchat a mohli jsme se doslechnout plno věcí, navíc také každý den hlásili počet nakažených, vyléčených a mrtvých, ale také lidé cítili tlak ze strany právě lidí, protože každý měl na covid odlišný názor.

covid

Někdo tvrdil, že je covid pouze chřipka, jiný zas tvrdil, že je covid smrtelná nemoc a zemře na něj každý, někdo naopak tvrdil dokonce to, že byl covid uměle vytvořen. Kolem nás jsme se všichni mohli setkávat s lidmi, kteří měli úplně jiný názor než dokonce my. A někteří bohužel svůj názor sdíleli, protože ho asi nemohli udržet jen tak pro sebe nebo v rámci své rodiny. Pro někoho možná byl také nátlak právě to opatření, nebo spíše ta opatření, protože jich bylo samozřejmě více než jedno. Nebylo to vůbec jednoduché, ale třeba to stálo za to a nyní bychom byli jinde, to ale nemůžeme posoudit a nyní už to nezjistíme.

covid

Opatření bylo mnoho a pořád se měnila, tak jak se měnili ministři zdravotnictví. Nebylo to vůbec lehké období pro nikoho, nejvíce na to však doplatili podnikatelé. Ti museli své podniky zavřít, což mnohé z nich zničilo. Všichni jsme museli nosit roušky a testovat se v pracích a školách, když zrovna nebyly zavřené, antigenními testy ze slin Covidexpert.cz nebo nás poslali na PCR testy, což bylo v laboratoři a bylo to prokazatelné. Bude se tento scénář opakovat? To nikdo neví. Covid stále existuje, ten tady už bude navždy, protože stále mutuje, ale je to velmi podobné chřipce, takže je důležité si udržovat imunitu, chodit ven a podobně.