Kde bydlet na dovolené?

Jedete na dovolenou a hledáte co nejlevnější ubytování? Pojďme se na to podívat.
 

  1. Hotel

Jako první, nejznámější a nejobvyklejší způsob, kde se ubytovat, je hotel. Nic nového. Hotelů je všude spousta a je to i velmi příjemná a pohodlná možnost. V hotelu již máte ustlanou postel, často i koupelnu na pokoji a též hezký výhled. Hotely nabízí nejen přespání, ale i možnost snídaně, oběda a večeře, ovšem ne vždy je to levné a vyplatí se to.
 hotelový pokoj

  1. Hostel

Proto tu máme hned další možnost a to hostel. Tyto dva pojmy se často pletou, ale je v nich značný rozdíl. Zatímco v hotelu máte prostor pro sebe a koupelnu se sprchou a záchodem na pokoji, hostel znamená levné ubytování se společnou koupelnou, záchodem a často i malou kuchyňkou. V některých zemích narazíte na hezké a útulné hostely, zato jinde zase vybavení odpovídající levné ceně.
 

  1. Motel

Další podobný pojem je ještě motel. Ten ale slouží pouze k ubytování na pár dnů a nachází se často u dálnic. Často takový motel vypadá tak, že v patře jsou pokoje a dole v přízemí je nějaká restaurace nebo jídelna.
 

  1. Airbnb

Přes službu Airbnb, kam se musíte prvně zaregistrovat, si poté můžete prohlédnout spoustu profilů lidí, kteří nabízejí ubytování. Airbnb vlastně znamená, že si dejme tomu pronajmete ať už pokoj, byt, nebo někdy dokonce i dům, který někdo vlastní, ale zaplatíte mu zpravidla nižší částku než byste zaplatili za hotel. Má to tudíž spoustu výhod. Navíc si můžete pronajmout třeba byt v centru města, abyste to měli všude kousek. A když najdete milé poskytovatele tohoto typu ubytování, jistě Vám i dají nějaký tip na dobrou restauraci.
 služba Airbnb

  1. Housesitting

O téhle možnosti jste možná ještě neslyšeli. V překladu to znamená starat se o dům, a přesně to, to také je. Jestliže chcete hodně ušetřit, tak je to právě ta pravá možnost pro Vás, jelikož bydlíte v cizím domě úplně zadarmo, ovšem dáváte pozor na to, aby se nic nerozbilo ani nezničilo, a aby byl dům ve stejném pořádku, i když se navrátí majitel.
 

  1. Stanování

No a jako poslední tu máme něco, co by Vás možná ani nenapadlo, a to stanování. Je to také velice levná možnost a jsou tací jedinci, kteří to uvítají spíš, než nějaký luxusní pobyt na pokoji. Ať už stanujete někde v lese, nebo jedete do kempu, je to na Vás.
 
Tak tohle bylo mých několik tipů na ubytování v zahraničí. Pevně doufám, že Vám můj článek pomohl.