Kde vezmu sídlo?

Bez sídla si opravdu ani neškrtnete. Osoba samostatně výdělečně činná potřebuje sídlo také. Jen se nazývá, bůhví proč, provozovna. Právnické osoby, zřejmě jako vyspělejší podnikatelské subjekty, již mají sídlo. To jen tak na okraj. Je tedy zapotřebí mít nějakou adresu. S tím může být problém. Pokud nemáte nějakou vlastní nemovitost, u pronajímatele asi narazíte. Jde o přirozenou a docela opodstatněnou nedůvěru. Kdo ví, jak budete úspěšní, nebo jestli třeba jen si nechcete nabrat nějaké úvěry a závazky. I po vašem odstěhování by na tuto adresu chodila vymáhací korespondence a vymahači samotní.

Virtuální sídlo vaší firmy

Ze stejného důvodu není vhodné si sídlo umístit v domě, který je váš. Tedy hlavně tehdy, kdy jste se rozhodli být osobou samostatně výdělečně činnou. To ručíte za své závazky celým svým majetkem, tedy i vlastní střechou nad hlavou. Stačí, když například provozujete hospodu a přijde další, silná vlna covidu. Hospody se zavřou a střecha je fuč. Jak teda získat legální, bezpečné sídlo? Pronajměte si ho. Nemusíte si pronajímat celý barák. Nemusíte si pronajímat ani prostory v něm. Dokonce ani malou kancelářičku. Stačí si pronajmout pouze adresu. Například sídlo firmy v Ostravě lze pronajmout za mimořádně výhodných podmínek. Celý ten váš problém s tím co zapsat do Obchodního rejstříku za adresu můžete vyřešit již od 250 Kč za měsíc. To je docela slušná nabídka, co říkáte?

O peníze jde v první řadě

A to není všechno. V té ceně je v podstatě celý balík služeb. Jedna z nich je možnost využívání konferenčních místností na této adrese, plus na dalších osmi místech v Polsku. Určitě se vám zde bude lépe jednat s obchodními partner, či prezentovat návrhy zákazníkovi, než někde v restauraci nebo kavárně. O tom, že takové prostory působí daleko důvěryhodněji, nemusí být řeč.

Zajímavé, že? A to jsem ještě nezmínil poštovní služby. Notifikace přijaté pošty a třeba také možnost skenování dopisů.