Krásné vlasy díky kondicionéru

Jaké jsou vlastně výhody kondicionéru?
Rozčesávání
Mezi hlavní důvody, proč by měl být kondicionér ve všech koupelnách, je jeho schopnost po aplikaci na vlasy usnadnit jejich snadné rozčesávaní. Po umytí vlasů běžným šampónem kondicionér opatrně a šetrně vmasírujeme v malém množství ještě do mokrých vlasů, a následně důkladně vymyjeme čistou, vlažnou vodou. Po usušení vlasů se budou vlasy krásně a snadno rozčesávat, a to ocení zejména ženy, které mají vlasy ať už dlouhé, nebo které mají vlasy vlnité, či přímo kudrnaté. Takové vlasy jsou převážně sušší, a mají sklon se snadno zacuchávat. Po umytí kondicionérem je potom snazší vlasy rozčesat:
·         s menší námahou
·         bez vytrhávání
·         daleko šetrněji
·         bez vytrhávání, nebo přetrhávání vlasů
sedět na schodech

Výživa vlasů

Je nesporné, že kvalitní kondicionéry dodávají vlasům vše, co jim chybí. A nejenom vlasům, ale i celé pokožce hlavy. Jedná se především o vitamíny, minerály a řadu dalších užitečných látek. Vlivem kondicionéru vlasy získají přirozený lesk, jsou pevné a odolné. Navíc je vlivem blahodárných látek podpořen nejenom rychlejší růst vlasů, ale i jejich celková hustota.

Ochrana

Máme-li kvalitní kondicionér, potom dokáže svým složením vytvořit na vlasech jedinečný ochranný film. Tím podpoří přirozenou ochrannou vrstvu našich vlasů, a ty potom mnohem více vydrží. Kondicionér můžeme proto na vlasy nanášet i jindy než při běžném mytí vlasů. Může se jednat třeba o situace, kdy:
·         Je slunce příliš ostré.
·         Chceme se koupat v chlorované nebo mořské vodě.
·         Budeme v nepříliš dobrém, či prašném prostředí.
bruneta se žehličkou
Použitím kondicionéru se vytvoří ochranná vrstva, díky které se vlasy mnohem méně poškodí. A ve výsledku budou i mnohem lépe vypadat. Při pobytu na přímém slunci můžeme k aplikovanému kondicionéru přimísit i malé množství ochranného krému na opalování. Tím je ochrana vlasů proti poškození sluncem mnohem více zajištěna.