Nákupy nejsou (jen) legrace

Nekonfekční postava
V poslední době se konečně ve větší míře začíná mluvit o tom, že žena, jakou si představují výrobci oblečení, nejspíše neexistuje. Navzdory populárnímu názoru totiž obchody nešijí ani na modelky. Ty mají většinou přes metr sedmdesát pět, a často se potýkají s tím, že hypotetická žena má nejen míry devadesát, šedesát, devadesát, ale také k nim nemá dlouhé nohy, ruce, a vlastně celá měří tak do metru sedmdesát. O tom, že slovanská postava s prsy, větším zadkem a štíhlým pasem prakticky nemá šanci najít padnoucí džíny, už toho bylo napsáno tolik, že to snad ani nemá cenu rozebírat. A nedej bože, aby žena měla třeba svaly na rukou, zádech nebo vyběhaná stehna.
ženy po nákupech.jpg
Nezvyklý styl
Podstatou módy v řetězcích je, že co má jeden, to mají všechny. Takže toto léto přejeme hodně štěstí těm, kdo nemají rádi roztrhané džíny do pasu, trička useknutá těsně pod prsy, a celkově mají pocit, že sedmdesátková a osmdesátková móda byla vlastně dost strašná. Obchody vám totiž nenabídnou nic jiného. Paradoxně jsou tak na tom o něco lépe ty, kdo mají nějaký hodně vyhraněný styl, jako je goth nebo punk. Ty do běžných obchodů nechodí skoro vůbec, a jen se zdálky smějí těm z nás, kdo se snažíme najít jednoduché bílé tričko. A přitom jen tiše doufáme, že dalším krokem nebude návrat raných let 21. století.
průhledná taška.jpg
Peníze
„Pojď, půjdeme nakupovat, zvedne se ti nálada.“ Tohle je věta, kterou v nějaké obměně slyšela od některé ze svých kamarádek asi každá. Odmítnout je neslušné, ale jak vysvětlit, že nám na účtu zbývá posledních pár stovek a výplata je daleko? Nákupy oblečení se tak mohou změnit v nekonečné předstírání, že se nám nic nelíbí, jen abychom nemusely otevírat peněženku. Nejen, že si získáme pověst vybíravé paničky, co jí není nic dost dobré, ale ještě se většinou doma rozpláčeme, když si uvědomíme, že naše známá odcházela se třemi taškami, zatímco my jsme si, po naléhání, pořídily akorát nové náušnice, a ještě kvůli nim možná dneska nebudeme večeřet.