Který dopravní prostředek zvolit k cestování

Když si vybíráme cíl své dovolené, nabízí se otázka jak se tam nejlépe a nejrychleji dostat. Dopravních prostředků můžeme zvolit několik, každý z nich má své výhody i nevýhody a s tím musíte počítat. Cesta je důležitá součást každé dovolené a tak není radno ji podceňovat. Navíc jinak se cestuje s dětmi a úplně jinak, když jedeme jen my dospělí. Podle čeho tedy vybírat a jak se správně rozhodnout?
nákladní vlak

Jak si stojí veřejné dopravní prostředky

Pokud chceme vyrazit někam hodně daleko, například do exotiky, moc na výběr nemáme, a jedinou možností jak se tam rychle a pohodlně dostat je samozřejmě letadlo. Pokud ale chceme vyjet do Evropy nebo po České republice, na výběr už máme. Pro toho, kdo se obává létání je možnost využít autobusové dopravy, vlak nebo automobil.
autobus na zastávce
Vlakem se cestuje rychle a také pohodlně, máte rozhodně více soukromí než v autobusu, ale pokud nechceme jet na dovolenou na vlastní pěst, přichází do úvahy jen to auto nebo autobus. Autobusem k moři se dostanete, ale má to své ale. Musíte počítat s tím, že dopředu nevíte, s kým budete několik hodin cestovat, že mohou být s vámi v autobuse děti, až ty děti někdy celou cestu propláčou a prokřičí, což není úplně komfortní a příjemné zvláště, když vy děti sebou nemáte a chcete si užít trochu klidu. Každopádně na druhou stranu se nemusíte o nic starat, po cestě se prospíte, nemusíte řídit, ani studovat místní silniční pravidla. Také si v případě nutnosti můžete odskočit i za jízdy, protože v dnešních moderních autobusech, jsou už běžně toalety.
nohy z okénka

Po vlastní ose a vlastním tempem

Cestování vlastním autem představuje hlavně svobodu, můžete si zastavit, kdy chcete, kde chcete a nemusíte čekat na povinnou plánovanou zastávku. Můžete jet vlastním tempem, po cestě se můžete stavit na jídlo, můžete se podívat po městě, kterým projíždíte a tak podobně. Pokud cestujete s malými dětmi, je auto tou nejlepší volbou, jelikož děti mají jiné a hlavně zvýšené potřeby než my dospělí, můžete jim dělat častější přestávky. Ovšem přibudou vám starosti, auto musíte nechat před cestou prohlédnout, jestli je v dobrém stavu, musíte řídit několik hodin a zůstat v pohodě, počítat musíte s jakýmkoliv problémem, který na cestě může nastat, jako je porucha nebo nehoda, takže dovolená vám začne opravdu, až budete v cíli.