Odchod počítače

Zná to každý majitel stroje a ví, že se s tím nedá nic dělat. On sám by jistě ještě možná, kdyby, přece jen a tak dále. Stále se případná náprava odkládá a jednoho dne se už stroj ani nespojí s monitorem a výsledkem je tma. Nu, majitel ví, jak je stroj stár, a proto jej většinou poctivě odveze do elektroodpadu. Zde popláče nad zesnulým, ba i nějakou součást přihodí do hrobu svého dlouholetého kamaráda a pak se jde do nejbližší hospody opít.

procesor

Ovšem ne všechny počítače nebo notebooky musí takto končit. Některé jsou ještě snad opravitelné, ale již se to nevyplatí, nebo se dají alespoň vykuchat a jejich součástky použít. Tedy, samozřejmě musí majitel vědět, že tam například paměť RAM kupoval nedávno, kolik má a jaká je. Nemá moc význam zachraňovat staré paměti, které již skoro nikde nikdo nepoužívá a do nových přístrojů se již dávno nehodí. Leda by znal nějakého zájemce a měl jistý odbyt za jisté peníze.

Rovněž nemá smysl zachraňovat starý hard disk, když má velikost několik giga. Ledaže na něm jsou důležitá data, tak ta se zachránit musí? Jak? Pokud nemáte patřičné znalosti a patřičné přístroje, tak to nezkoušejte, protože to pro vás osobně nepůjde. Musíte milý přístroj popadnout a zanést do počítačové nemocnice. Tak klidně můžete nazvat PC servis Kolín, kde vám disk ze starého stroje vytáhnou a data přepíší na jiné médium. Klidně na nový pevný disk, který vám pak umístí do nového počítače a vy můžete pokračovat v práci, stejně jako kdybyste před chvílí přestali. Vlastně jen tak navážete na práci již rozdělanou. Nic na tom není, protože disk bude věrná kopie toho, který již není na tomto světě.

disk

Může se také stát, že odešly jiné součástky a pevný disk je v pořádku. Bude-li jeho velikost pro vás dostatečná, nebude pro techniky v Kolíně problém nechat jej tak a do nového stroje vám jej pouze přemístit.

Takže i když už počítač nereaguje, odneste jej nejprve do PC servisu Kolín.