Tryskání povrchu materiálu

Technologie opracování povrchů jsou opravdu různé, ale u větších ploch je oblíbené tryskání. Pokud máme potřebné vybavení, tak funguje opravdu dobře.

Tryskání povrchu materiálu

Praktická využití

Obrábění materiálu je velmi rozsáhlé téma, přičemž skutečně vždy musíme zvolit vhodnou metodu, abychom dosáhli požadovaného výsledku, a navíc vše bylo za přijatelnou cenu, protože musíme dbát také na ekonomickou stránku, abychom měli z činnosti dostatečný zisk, což se musí vše zvážit a hlavně připočítat. Když se podíváme na přesné dosáhnutí určité drsnosti, tak to se řeší s pomocí broušení, protože díky tomu můžeme tě dosáhnout skutečně velmi hladkého povrchu.

tryskání potrubí

Ovšem to se nehodí pro velké plochy, kdy zase můžeme použít metodu tryskání. To funguje tak, že na povrch tryskáme určité částice s určitou energií, přičemž ty naráží na povrch a odebírají potřebný materiál. Často to vidíme u použitých kovových dílů či například karoserií, které mají na sobě nějaké zbytky barvy a hlavně korozi. Právě za pomocí tryskání se obou těchto části zbavíme a následně se dostaneme na zdravý čistý kov, který potom už jen ošetříme.

Potřebujeme speciální vybavení

Klíčové je, aby abrazivní částice měli dostatečnou energii, protože jinak nebudou dostatečně obrábět povrch. Záleží, v jaké míře chceme tryskání praktikovat. První možností je, že jej používáme v menší výrobě, kdy využijeme kompresoru. Pokud nemáte dostatečně výkony a budete se poohlížet po jiném, tak dbejte na kvalitu, výkon a velikost vzdušníku. Tento stroj je výhodný v tom, že se dá použít ke spoustě dalších činností. K němu připojíme tryskací pistoli, do které nasypeme abrazivum a můžete začít.

dieselový kompresor

Ovšem pokud budeme pískoviště velké předměty a používat zařízení často tak je na místě si pořídit mobilní pískováčku. Velká její výhoda je ta, že se s ní dostaneme do všech zákoutí a povrch bude dokonale očištěný. Takže pokud chcete využívat technologii tryskání, tak podívejte na rámcový průřez https://piskovacky.cz/255-ramcovy-prurez-dilci-produkty-info strojů, protože tato společnost prodává veškeré vybavení k tomu potřebné. Naleznete tu pouze kvalitní stoje a vybavení, jenž bude dlouho a perfektně sloužit.