Udržování bazénové vody

Udržet bazénovou vodu průzračně čistou bez nečistot, a hlavně řas je prvotním cílem každého majitele bazénu. Řasy se množí ve vodě s vysokým PH, a proto je důležité hodnoty tohoto faktoru udržovat ve správné výšce. Přípravek ph minus Chlorito Vám v tomto případě pomůže vyřešit Vaše starosti. Hodnoty PH se samovolně zvyšují při používání salinizační jednotky, což způsobuje elektrolýza, která v ní probíhá při přeměně soli na chlor. Ovšem tyto hodnoty se mohou zvýšit také v případě, že je ve vodě nedostatek chloru. K nedostatku chloru může dojít buď z důvodu nepravidelné kontroly bazénové vody nebo v době velkých veder či vyššího využívání bazénu. Proto je důležitá pravidelná kontrola bazénové vody za pomocí testeru alespoň jednou týdně.

kluci v bazénu

Pokud tedy nechcete, aby se Váš bazén změnil v nevzhlednou bažinu plnou zelených a hnědých řas, tak provádějte pravidelnou kontrolu bazénové vody za pomocí testeru, pravidelně dodávejte do vody dostatek chloru a samozřejmě srovnávejte PH vody. Přípravek ph minus byste měli mít vždy po ruce, hlavně v případě, že k ošetření vody používáte salinizační jednotku. Pokud bude mít bazénová voda stále dostatek aktivního chloru a srovnané hodnoty PH, můžete si být jisti, že bude v dostatečné kvalitě ke koupání, a že zůstane čistá a bez bakterií či řas. Ovšem nezapomínejte také na odstraňování mechanických nečistot, které se do bazénu dostanou na tělech plavců či v důsledku nepříznivého počasí.

kruh ve vodě

I když to tu již bylo zmíněno, tak znovu opakujeme, že nejdůležitější je pravidelnost. Pokud o bazén pečujete pravidelně a dodáváte do vody vše potřebné, tak máte zaručeno, že bazénová voda bude po celou koupací sezónu v kvalitě vhodné ke koupání a Vy budete bez starostí. K údržbě kvality vody Vám kromě přípravků bazénové chemie také pomůže příslušenství, jako jsou síťky, bazénové vysavače, plováky či plachty. Tak využijte i těchto pomocníků a užívejte si teplých letních dnů ve svém bazénu.