Země, kterou si naprosto zamilujete

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací českého národa. Má to mnoho důvodů, které jsou naprosto pochopitelné. Prvním důvodem je určitě to, že se tato země nachází tak blízko, za pár hodin strávených na silnici se tam můžete dostat levně a dostupně s celou rodinou. Jadran navíc oplývá nádhernou přírodou, stabilním počasím přes celé léto, krásným mořem, levným a chutným mořským jídlem a tak podobně. Určitě se tu tedy nudit nebudete, ba naopak, zažijete tu nádhernou dovolenou, ať už sami s partnerem, s dětmi anebo třeba se skupinou přátel. Tato země má zkrátka co nabídnout každému, dejte jí tedy šanci i vy.

pobřeží Splitu

Autobusem to je jednodušší

Jak jsme již nastínili, do Chorvatska se dá dostat po silnici, není tedy potřeba letět letadlem, což často vychází mnohem dráž. Otázkou tedy je, zdali se víc vyplatí jet vlastním vozidlem, anebo zvolit právě autobus.

Velkou výhodou cestování autobusem je to, že se nemusíte vůbec o nic starat. Pokud jste tuto trasu už někdy jeli, tak moc dobře víte, jak náročné je vyřizování dálniční známky, mýtného a dalších nezbytných formalit. Navíc musíte neustále zírat do mapy, nemluvě o tom, že řídit tolik hodin v kuse je opravdu velice náročné. Už samotný start dovolené kvůli tomu může být velmi nepříjemný a stresující, což určitě nechcete. Do autobusu do Chorvatska jen jednoduše nastoupíte a vaše dovolená tím může začít. Po cestě můžete relaxovat, dívat se na filmy, číst si knihu anebo jen pospávat, což byste si za volantem nemohli dovolit.

hvězdičky nad mořem

Jízdenky přes celou sezónu

Sehnat lístky na autobus je navíc díky velké dostupnosti nejrůznějších termínů opravdu jednoduché. Není tedy problém si koupit jízdenky tak, aby to zcela korespondovalo s vašim termínem dovolené. Čím dříve jízdenky však koupíte, tím větší budete mít výběr termínů, pokud jste tedy vázáni konkrétním datem, určitě koupi jízdenek neodkládejte.