Nezbytná součást bazénu pro bezpečí plavců

Uvažujete o tom, jak velký bazén si pořídit na svou zahradu? V tom případě je nutné mít na paměti, že čím větší objem, tím více technologie a příslušenství budete také potřebovat. Je zřejmé, že u dětských bazénků postačí jednou za čas těmi několika litry zalít zahradu, bazén omýt a napustit novou vodu.

bazénové schůdky – pohled shora

  • Pokud ale uvažujete o bazénu, který má nejen větší plochu, ale také výšku, pak budou nezbytné bazénové schůdky.
  • Ty zajistí každému plavci pohodlný přístup do vody.

U zapuštěných bazénů jsou většinou schůdky neodmyslitelnou součástí a podle toho se i konstrukčně řeší. Bývají ve formě skutečného schodiště, které má nášlapnou plochu přesně podle potřeb uživatelů bazénu. Nastavit se dá i výška schodového stupně. Schůdky jsou ale vhodné pochopitelně i pro nadzemní bazény, které na konci koupací sezóny demontujeme a uklidíme.

  • V tomto případě jsou ideální volbou nerezové schůdky, které svým tvarem a konstrukčním řešením připomínají klasický žebřík s robustním zábradlím.

Podle čeho vybírat schůdky do bazénu

Při volbě bazénových schůdků je zapotřebí zohlednit několik parametrů.

  1. dostatečná nosnost
  2. robustnost
  3. stabilita
  4. protiskluzový povrch.

Schodnice mohou být buď plastové nebo nerezové. Počet schodnic je samozřejmě závislý na tom, jak bude bazén vysoký. V základním provedení je možné volit tři nebo čtyři. Tato součást bazénových schůdků je velice namáhána. Proto je nutná pravidelná kontrola. V případě pochybností o jejich bezpečnosti, je nutná jejich výměna.

bazénové schůdky – zapuštěný bazén

  • Plastové i nerezové schodnice se prodávají jako náhradní díly.

Kontrola je nutná i u dalšího prvku, kterým jsou upevňovací šrouby s matkou. Ani tuto součást není problém mít doma v zásobě v podobě náhradních dílů. Je přeci lépe připravit se na nečekané situace. V tomto případě by nás opomenutí mohlo stát několik dnů bez koupání. A to by byla škoda.