Oblečení cyklisty

Jízdní kolo užívané pro rekreační účely, cvičení nebo sport, je skvělým nástrojem pro odreagování se od každodenního stresu a udržení těla v kondici. Jízdní kola jsou hlavním dopravním prostředkem téměř ve všech městech světa. Je celkem jedno jaké kolo máte a jak se oblékáte při jízdě na něm, pokud Vám kolo slouží pouze jako ¨přibližovadlo¨. Ovšem pokud se věnujete závodní cyklistice nebo rekreační cykloturistice, je důležité jaké kolo a vybavení včetně oblečení používáte. V současnosti jsou na trhu k dostání nejrůznější kousky funkčního oblečení pro každého cyklistu. Můžete si vybrat z nabídky bundy, dresy, kalhoty a dokonce i ponožky.

cyklistka

Cyklistická bunda by měla odolávat větru a dešti, lepené švy pro nepromokavost jsou tou nejlepší variantou. Bunda je ergonomicky tvarovaná pro Váš volný a pohodlný pohyb. Zadní díl musí být prodloužený, aby bunda vyhovovala při sedící pozici při jízdě na kole. Nesmí být opomenuto užití reflexních prvků, aby Vás bylo vidět při snížené viditelnosti.

Každý cyklista si musí pořídit cyklistický dres z funkčních vláken. Takový dres byste ideálně na těle cítit minimálně, měl by být lehoučký, vzdušný a aerodynamický. Užitý materiál musí být vzdušný, abyste se v něm příliš nepotili a rychleschnoucí v případě navlhnutí, abyste neprochladli. V horkém počasí se vyplatí pořídit si dres s chladivým efektem. Prodloužený zadní díl je samozřejmostí, aby se neodhalovala záda při jízdě na kole. Jako příjemný bonus může sloužit kapsička. Skvělou volbou je MAJOLA dres, SILVINI ROSALIA nebo CRAFT ADV dresy.

ponožky

Kalhoty jsou velice důležitou a funkční součástí pro pohodlnou jízdu na kole. Do kalhot nebo kraťasů se všívá cyklistická vložka, která zajistí komfort a ochrání před otlačeninami od sedátka. Kalhoty musí být vyrobeny z prodyšného a lehoučkého materiálu. Pro optimální funkci svalů se užívají kompresní materiály jako je Lycra Sport Energy.

Pro cyklistiku volte ponožky vyššího střihu, aby byly Vaše kotníky a achilovky chráněné. Ponožky pro cyklistiku jsou ergonomicky tvarovanou pro pravou a levou nohu a zajišťují tím maximální komfort a podporu při sportu.